اولویت اقتصاد، مسأله حل مشکل سیاست خارجی است / اولویت پزشکیان باید نظم اقتصادی و اف. ای. تی. اف باشد؛ ما باید به دنیا حقانیتمان را ثابت کنیم / ما – نیاز داریم پول نفت را با سیاست التماسی از چین نگیریم و بساط کاسبان تحریم و آقازاده‌ها را جمع کنیم / یکی از مشکلات اساسی پیش رو پزشکیان، مسائل داخلی است؛ دولت سایه می‌تواند چوب لای چرخ کاری او بگذارد

تبلیغات بنری

هورناز (hornaz.ir):

انجمن منتظر تغییرات اقتصادی دولت پزشکی و پایان مسیر تورمی دولت مردان رئیسی است. با این حال، دولت باید ابتدا اولویت های اقتصادی و نیازهای جامعه را شناسایی کند تا نقشه راه دقیقی از چالش ها و فرصت ها داشته باشد.

علی شریعتی، عضو اتاق بازرگانی در گفت و گو با «اینتاک» درباره اولویت های اقتصادی پیش روی دولت اظهار کرد: اولویت اقتصاد همانطور که در برنامه های پزشکی بود و باعث اقبال بخش خصوصی به آن شد، موضوعی است که باید حل شود. مشکل سیاست خارجی سیاست خارجی چون پول نفت می آید و می توانیم فناوری وارد کنیم. اولویت پزشکان باید نظام اقتصادی باشد و ف.آه شما. تی. ما باید حقیقت خود را به دنیا ثابت کنیم. مقام معظم رهبری در بحث هسته ای فرموده اند که استفاده صلح آمیز خواهیم داشت و نباید طوری رفتار کنیم که دشمنان سوء تفاهم کنند. ما باید حق خود را از دنیا بگیریم و صراحت داشته باشیم که ترجمه آن همان معامله انجام شده است. در نتیجه اولویت اقتصادی که پزشکان باید به آن بپردازند، مشکل رفع موانع بیرونی است. – نیازی به گرفتن پول نفت از چین با سیاست گدایی و جمع آوری ثروت اختلاس گران و اشراف نداریم.

وی درباره تیم اقتصادی ایده آل برای دولت پزشکان افزود: تیم اقتصادی پزشکان قطعا نیازمند مغز متفکر است. در اتاق در حال تهیه شاخص هایی برای انتخاب مدیران اقتصادی در دولت هستیم که جوانان وارد آن می شوند. البته آقای بازیکیان قول داد با مشورت اتاق بازرگانی وزیر صمت را انتخاب کند. پزشکان با چالش‌های سختی در اقتصاد مواجه هستند که برای حل آن‌ها به مردان قوی نیاز دارد. تیم اقتصادی رئیسی که ضعیف ترین تیم اقتصادی ایران بود یک عمل جراحی غیرقانونی انجام داد که اکنون بر عهده پزشکان است. پزشکان باید به تدریج این مشکل را حل کنند و به ارز قیمتی واحد برسند.

شریعتی درباره قطع دست پزشکان توسط کسبه اختلاس گفت: یکی از مشکلات اساسی پزشکان مشکلات داخلی است و دولت سایه می تواند چوبی در چرخ او بگذارد. عوامل داخلی همیشه مشکل ساز هستند. فساد اژدهای هفت سر است. کسانی که بر سر میز تحریم‌ها نشسته‌اند، پول مجانی زیادی دریافت کرده‌اند که به دولت اجازه عملکرد درست را بدهد.

تبلیغات بنری

entekhab به نقل از هورناز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *