بایدن: در طول مناظره با ترامپ داشت خوابم می‌برد / عملکرد من خیلی بد بود؛ دلیلش ۲ سفر خارجی پیش از مناظره بود

تبلیغات بنری

هورناز (hornaz.ir):

ایسنا: جو بایدن اعتراف کرد که عملکردش در مناظره ریاست‌جمهوری پنج‌شنبه گذشته با ترامپ بهترین عملکرد او نبود، اما این را ناشی از خستگی ناشی از دو سفر خارجی در اوایل ژوئن دانست.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده و نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر ۲۰۲۴ آن کشور، پس از مناظره بسیار نامناسب خود با دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان، در ۲۷ ژوئن، با سوالات زیادی مواجه شد که روز سه‌شنبه یکی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا. نمایندگان از او خواستند که نمایندگان ایالات متحده از حزب دمکرات علناً از رقابت انتخاباتی کناره گیری کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بایدن در جریان یک سخنرانی تبلیغاتی در ویرجینیا اعتراف کرد که مناظره او با ترامپ اصلا خوب نبوده و بهترین عملکرد خود را از خود نشان نداده است.

او به حامیان مالی خود گفت: عملکرد من خیلی بد بود، اما همانطور که می دانید در خرداد و قبل از مناظره دو سفر خارجی داشتم و اختلاف زمانی زیادی داشت.

رئیس جمهور 81 ساله آمریکا ادامه داد: وقتی از سفر برگشتم به توصیه رئیس دفترم گوش نکردم و به همین دلیل در جریان مناظره خوابم برد. این یک توجیه نیست، بلکه یک توضیح است.

ماه گذشته، بایدن طی دو هفته در دو سفر جداگانه به فرانسه و ایتالیا رفت و در عرض یک روز از نشست G7 در باری ایتالیا برای شرکت در یک رویداد جمع آوری کمک های مالی با باراک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده در لس آنجلس در 15 ژوئن گذشته، پرواز کرد. بازگشت به واشنگتن

او سپس شش روز را در کمپ دیوید گذراند تا برای مناظره 27 ژوئن آماده شود. دونالد ترامپ در اولین اظهار نظر خود از مناظره خود با بایدن در توضیح این خبر گفت: بایدن یک هفته در کمپ دیوید برای مناظره آماده شد و قوانین، تاریخ و ناظران مورد نظر خود را بدست آورد، اما به نظر نمی رسد که او آن را می خواهد.» مهارت های او کمک کرد.

مقامات کاخ سفید عملکرد ضعیف بایدن در جریان مناظره را به سرماخوردگی نسبت می دهند. بایدن در مراسم جمع آوری کمک های مالی روز سه شنبه به این بیماری اشاره نکرد.

نظرسنجی جدید رویترز-ایپسوس در روز سه‌شنبه نشان داد که از هر سه دموکرات، یک نفر معتقد است بایدن پس از مناظره به انتخابات مجدد خود پایان دهد، اما گفت که هیچ نامزد پیشرو دموکرات در رقابت فرضی علیه ترامپ بهتر از بایدن عمل نمی‌کند.

در این نظرسنجی دو روزه همچنین مشخص شد که ترامپ 78 ساله و بایدن 81 ساله همچنان از حمایت 40 درصد رای دهندگان برخوردار هستند و بایدن از زمان مناظره جایگاه خود را در میان رای دهندگان از دست نداده است.

انتخابات ایالات متحده در 5 نوامبر 2024 (15 نوامبر 1403) برگزار می شود.

تبلیغات بنری

entekhab به نقل از هورناز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *