بر اساس یک نظرسنجی؛ ۷۲ درصد از آمریکایی‌ها نسبت به توانایی بایدن شک دارند

تبلیغات بنری

هورناز (hornaz.ir):

نتایج نظرسنجی جدید نشان می دهد که 72 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که جو بایدن از نظر روانی به اندازه کافی برای یک دوره دیگر به عنوان رئیس جمهور سالم نیست.

بر اساس این نظرسنجی جدید که توسط سی‌بی‌اس نیوز و با همکاری موسسه تحقیقاتی و تحلیلی YouGov انجام شد، ۷۲ درصد از شرکت‌کنندگان معتقدند که جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، از سلامت روانی و شناختی لازم برای ریاست‌جمهوری دیگر برخوردار نیست. وضعیت.

نتایج این نظرسنجی پس از اولین مناظره انتخاباتی جو بایدن، دموکرات و دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه، منتشر شد که نگرانی هایی را در مورد سلامت روان بایدن برای ادامه کارش به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده ایجاد کرد.

این نظرسنجی نشان داد که 45 درصد از دموکرات ها معتقدند که بایدن به دلیل نگرانی های پزشکی باید از رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا کناره گیری کند.

همچنین در پاسخ به سوالی درباره آمادگی ذهنی و شناختی دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری، 50 درصد پاسخ مثبت و 49 درصد نظر منفی دادند.

اولین مناظره انتخاباتی که در روز پنجشنبه 27 ژوئن از طریق شبکه CNN برگزار شد، جنجال بر سر توانایی بایدن برای نامزدی برای دومین دوره ریاست جمهوری را تشدید کرد. اگرچه ترامپ مزیت آشکاری کسب نکرد، اما عملکرد بایدن نتوانست نگرانی‌های مربوط به سن او را برطرف کند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، در بحبوحه افزایش درخواست ها برای کناره گیری بایدن از رقابت های انتخاباتی، چیپ روی، نماینده جمهوری خواه تگزاس، قطعنامه ای ارائه کرد که از کامالا هریس معاون رئیس جمهور خواست تا کابینه را برای فعال کردن اصلاحیه بیست و پنجم برای تشکیل ایالات متحده منصوب کند. قانون اساسی برای اعمال اختیارات خود به عنوان رئیس جمهور موقت.

در این قطعنامه آمده است که بایدن بارها و به طور علنی ناتوانی خود را در انجام اختیارات و وظایف ریاست جمهوری، از جمله اختیارات و وظایف خود به عنوان فرمانده کل، نشان داده است.

بر اساس اصلاحیه قانون اساسی ایالات متحده، معاون رئیس جمهور و اکثریت کابینه ممکن است رئیس جمهور را ناتوان از انجام اختیارات و وظایف دفتر خود اعلام کنند و معاون رئیس جمهور را به وظایف موقت منصوب کنند.

تبلیغات بنری

entekhab به نقل از هورناز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *