بیوگرافی و زندگینامه مریم بوبانی/ از این بازیگر چه می‌دانیم؟

تبلیغات بنری

هورناز (hornaz.ir):

نام و نام خانوادگی: مریم بوبانی

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

تاریخ تولد: 1332 – سنندج، ایران

ملیت ایرانی

حرفه: بازیگر

همسر: سیروس احمدی فر

تعداد فرزندان: 2

بیوگرافی شخصی

مریم بوبانی در سال 1332 در سنندج به دنیا آمد. او دو سال در کلاس های آزاد بازیگری بازیگری خواند و از سال ۱۳۷۶ با بازی در نقش مکمل در فیلم مهر مادری (به کارگردانی کمال التبریزی) بازی در سینما را آغاز کرد.

وی دروس هنرپیشه امین ترخ الحره را آموخت و پس از چهل سالگی وارد عرصه سینما و تلویزیون شد و دو فرزند از هنرمندان مشهور عرصه موسیقی دارد.

مورد علاقه

از کودکی به بازیگری علاقه داشتم. فردی که بیش از همه مرا عاشق این حرفه کرد، مادربزرگم بود که از کودکی ما را به تئاتر و سینما برد و از همان زمان در ذهنم برنامه ریزی کردم که روزی بازیگر شوم.

هر دو پسرم اهل موسیقی هستند پسر بزرگم یاور احمدی فر در فیلم رستاخیز آقای درویش در دو نقش بازی می کند و از اعضای گروه رستاخیز است. پسر کوچکم، آیان احمدی فر، عضو گروه چارتار است.

من مطالعه می کنم و بیشتر رمان می خوانم. من به مطالعه علاقه دارم و این جزء جدایی ناپذیر زندگی من است.

مریم بوبانی بیوگرافی مریم بوبانی عکس جدید مریم بوبانی

مریم بوبانی و الهام بافه نژاد

مریم بوبانی بیوگرافی مریم بوبانی عکس مریم بوبانی

تصاویر مریم بوبانی در کنار هانیه توسلی و نازنین بیاتی

همسر وی سیروس احمدی فر از ترانه سرایان قدیمی اهواز است که ترانه هایش را خوانندگانی چون مسعود بختیاری در دهه 50 از رادیو اهواز اجرا می کردند. سیروس احمدی فر همچنین آرشیودار موسیقی کهن ایران است.

آوارگی جنگ

زمانی که من سال اول راهنمایی بودم، آقای خلج یک تئاتر برای اجرا در ابادان آورد و با دیدن این نمایش تصمیمم برای بازیگری قطعی شد. زمانی که دانش آموز بودم در تئاتر مدرسه بازی می کردم و به طور جدی به این کار ادامه می دادم اما بعد از آن اتفاقات دیگری در زندگی ام افتاد که مرا از بازیگری دور کرد. ازدواج کرد و بچه ای به دنیا آورد، بعد جنگ شد و در سال های جنگ با دو بچه آواره شد که برای حفظ سلامتی آنها را از شهری به شهر دیگر برد.

مهاجرت به تهران

در سال 70 تصمیم گرفتیم برای بهبود شرایط زندگی فرزندانم از خوزستان به تهران مهاجرت کنیم، زیرا امکان پیشروی بچه ها در شهرهای جنگ زده وجود نداشت. وقتی در تهران مستقر شدیم، زندگی فرزندانم پایدارتر شد و خاطراتم از آنها راحت تر شد.

سفیر نیکی

مریم بوبانی، بازیگر سرشناس تئاتر، سینما و تلویزیون کشور و همچنین تورج اصلانی، عکاس و فیلمبردار تجربی سینمای ایران و جهان؛ آنها به عنوان سفیران بنیاد خیریه نینوا انتخاب شدند.

تبلیغات بنری

entekhab به نقل از هورناز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *