دعوت نخست وزیر عراق از رئیس جمهور منتخب برای سفر به عراق

تبلیغات بنری

هورناز (hornaz.ir):

مهر: نخست وزیر عراق – (دوشنبه) با رئیس جمهور منتخب تلفنی تماس گرفت.

محمد شیعه السودانی، نخست وزیر عراق در تماس تلفنی با مسعود المدیجیان، نخست وزیر منتخب، پیروزی وی در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت.

شفق نیوز عراق روز دوشنبه گزارش داد که محمد شیعه السودانی، نخست وزیر عراق در تماس تلفنی با مسعود المدیجیان، رئیس جمهور منتخب، انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور جدید را تبریک گفت و از وی خواست تا با هدف تحکیم روابط بین دو کشور به عراق سفر کند. یک دعوتنامه رسمی ارسال شد.

در این تماس روابط دوجانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

السودانی در این تماس ضمن تبریک به مقامات کشورمان بابت موفقیت در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در مدت کوتاهی پس از سقوط هلیکوپتر مرگبار آیت الله رئیسی رئیس جمهور فقید کشورمان و هیئت همراهش، بر ادامه آن تاکید کرد. توسعه همکاری های دو کشور دو کشور در زمینه های مختلف از جمله اقتصاد و امنیت با هدف توسعه اقتصادی و شکوفایی دو کشور تلاش می کنند.

السودانی در این تماس تلفنی از مسعود المادیجیان دعوتنامه رسمی برای سفر به عراق با هدف تحکیم روابط دو کشور و گفتگو در مورد موضوعات مورد علاقه بین دو کشور ارسال کرد.

از سوی دیگر، رئیس جمهور منتخب در این تماس تلفنی ضمن تشکر از نخست وزیر دولت عراق، بر توسعه همکاری های دو کشور و تفاهم نامه امضا شده دوجانبه در زمینه های مختلف که به تقویت دوجانبه کمک می کند، تاکید کرد. روابط منطقه ای حفاظت.

تبلیغات بنری

entekhab به نقل از هورناز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *