وزارت بهداشت: شناسایی ۱۲۲ مبتلا به “تب دنگی”/ وجود “پشه آئدس” در ۴ استان

تبلیغات بنری

هورناز (hornaz.ir):

تسنیم: مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت از شناسایی بیش از 122 مورد ابتلا به تب دنگی در کشور خبر داد.

شهنام آرشی با اشاره به اینکه از ابتدای سال 1403 هجری قمری تا سوم تیرماه بالغ بر 122 مورد ابتلا به تب دنگی تشخیص داده شده است، گفت: بر اساس بررسی اپیدمیولوژیک انجام شده از بیماران، اکثر موارد تشخیص داده شده در ایالات متحده به امارات متحده عربی آلوده به این بیماری شد. اکثر بیماران سابقه سفر به امارات متحده عربی و سه بیمار سابقه سفر به پاکستان، عمان و بنین (غرب آفریقا) داشتند.

وی افزود: به جز یکی از بیماران که آفریقایی است، بقیه بیماران دارای تابعیت ایرانی هستند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: موارد مثبتی که از خارج از کشور می‌آمدند عمدتاً در استان فارس توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی جراش، لار، جهرم و شیراز تشخیص داده شد. بقیه موارد در دانشگاه های هرمزگان، خراسان رضوی، بوشهر، چابهار، زاهدان، شهید بهشتی، گیلان، قم، قزوین و ایران تشخیص داده شد.

العرشی گفت: حال عمومی اکثر بیماران پایدار است. در تمامی استان هایی که مبتلایان به دانگ تشخیص داده شده اند، تعدادی از بیماران بستری شده اند و برخی در حال حاضر بستری هستند و حال عمومی همه آنها خوب است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: در حال حاضر پشه Aedes aegypti در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان (چابهار و کنارک) و بوشهر (عسلویه و کنجان) و Aedes albopictus شیوع دارد. در استان گیلان گسترده است. .

تبلیغات بنری

entekhab به نقل از هورناز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *